1. díl – Autokosmetika – čištění plastových povrchů v interiéru

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Milí přátelé, dnes si začneme prvním dílem našeho detailingového seriálu. Ukážeme si jak správně vyčistit plastové součásti interiéru.

Co k tomu budeme potřebovat?

* univerzální čistič povrchů
* detailingové štětce (postačí i bežné s plastovým uchycením chlupu) + tampónky na uši
* jemný zubní kartáček
* mikrovláknové utěrky
* sprej na displey (pokud nelze čistit univerzálním čističem)
* případně jemný kartáč (na gumové koberečky)

Pokud si chcete práci usnadnit a zlepšit svůj výsledek, tak je vhodné použít elektrické pomocníky:

* zdroj stlačeného vzduchu (kompresor nebo případně stlačený vzduch ve spreji)
* vysavač (tady záleží v jakém celkovém stavu znečištění se interiér nachází)

1. Pokud je interiér hodně znečistěn, tak začneme tím, že setřeme z největších povrchů prach – naneseme na mikroutěrku trochu univerzální čističe a opatrně od shora dolů stíráme prach, nejvíce znečistěné části si necháme na konec. Dbáme na to, abychom nepoškodili pískem a kamínky citlivé povrchy.

2. Z vozu vyndáme koberečky a vnitřek vozu vysajeme, přeje jenom nechceme pracovat v zaneřáděném voze (pokud auto udžujete v kondici pravidelně, tak první dva kroky můžete přeskočit).

3. Teď přichází klíčová fáze, která má na výsledek v konečném důsledku největší vliv. Pomocí štětečku (a i ideálně stlačeného vzduchu) vyčistíme všechna zákoutí, prach okamžitě stíráme do mikroutěrky. Na utěrku v pravidelných interval nanášíme univerzální čistič a otíráme s ní povrch. Silně znečistěné části, které nejsou citlivé na poškození (pedály, opěrka nohy řidiče, zavazadlový prostor…) můžeme použít zubní kartáček nebo jemný kartáč. Na hůře přístupná místa použijeme štětečky, případně tampónky na uši. Nezapomeňte ani na prostor uchycení sedaček a jiné na první pohled neviditelná místa (středové sloupky, dveřní kapsy, prostory kolem loketní opěrky…), tady se hodí štětečky.

4. Nejpracnější část máme za sebou a můžeme se pustit do ošetření jednotlivých částí. Tady se nejvíce uplatní kvalitní autokosmetika, která náš interiér rozzáří a provoní. O tom si více řekneme v dalším dílu našeho detailingového seriálu.

Share.

O autorovi

Zanechat komentář