2. díl – Ošetření (impregnace) interiérových plastů

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Milí přátelé, dnes se dostáváme k druhému dílu našeho detailingového seriálu. Kdo nečetl první díl, tak doporučuji začít zde, my ostatní se vrhneme na ošetření vnitřních plastů.

Co k tomu budeme potřebovat?

Mikrovláknové utěrky
Detailingový stětec a ušní tampónky
Námi vybranou autokosmetiku

Hned na začátku si řekneme, že ne všechny povrchy jsou vhodné k impregnaci, proto jednotlivé povrchy rozdělíme podle toho jak s nimi přicházíme do styku.

* Hlavní ovládací prvky: volant, pedály, opěrka nohy řidiče = na tyto součásti žádné ošetření nenanášíme, hrozí nebezpečí „klouzání“. Zde je dostatečný univerzální čistič, který pouze oživí původní vzhled a nezanechá kluzký povrch. Viz předchozí díl.

Na dalších částech se naopak můžeme „vyřádit“. Dle osobního vkusu používáme matné, lesklé nebo semi/mat přípravky. „Kokpit spreje“ na bázi silikonu patří minulosti a i když si stále svoje zákazníky najdou, tak my se dohodneme, že je přestaneme používat:).

Osobně zbylé plastové díly dělím na:

* Palubní deska + vrchní část dveří – používám zásadně matné, „nemastné“ přípravky, které podporují původní vzhled plastu a jeho kresbu, jako je…. Práce je snadná, prostředek naneseme na mikrovlánouvou utěrku a naneseme na povrch, utěrku přeložíme a ošetřenou část otřeme. Na palubní desku obvykle nic přímo nestříkáme, abychom neušpinili sklo nebo dislepeje (některé prostředky jsou schopny dobře pracovat i s nimi a nezanechávají šmouhy). Zásadní je používat prostředky, které nejsou agresivní k povrchům (různé levné kokpit spreje pochybných značek) a nehrozí, že napáchají více škody než užitku.

* Kryty prahů + spodní část dveří + zavazadlový prostor – tady volím prostředky, které mají semi/mat efekt, dokážou zamaskovat škrábance a poskytnou alespoň malou ochranu před dalším otěrem . Tím, že pracujeme ve spodní části interiéru (nebo v zavazadlovém prostoru), můžeme občas nastříkat prostředek přímo na ošetřovanou plochu.

Jak jsem říkal na začátku, volím zde kosmetiku, která povrch vyživí a dokáže částečně maskovat škrábance a opotřebení jako například tuto .

* Gumové koberečky – používám je jenom v zimě, kdy jim musí stačit univerzální čistič povrchů, před uskladněním je ošetřím prostředkem, který používám na horní stranu palubní desky a je to. Při čistění používám kartáč pro zrychlení práce a lepší výsledek.

Share.

O autorovi

Zanechat komentář